Aktualności

Odurzony i nietrzeźwy za kierownicą skazani w trybie przyspieszonym

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego pod pływem narkotyków. Dwa dni później zapadł wyrok skazujący 29 -letniego kierowcę. W podobny sposób rozliczony został pijany kierowca z Białogardu.

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie około godziny 4:00 nad ranem zatrzymali do kontroli kierującego vw passatem. Mężczyzna był pobudzony, nie potrafił logicznie odpowiedzieć na zadawane pytania. Funkcjonariusze dowiedzieli się od kierowcy, że miał kiedyś do czynienia z narkotykami.

W związku z podejrzanym zachowaniem mężczyzny został przebadany na zawartość narkotyków. Drag tester wykazał, że w jego organizmie znajduje się amfetamina. 29-latek został zatrzymany i przekazany policjantom z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Komisariatu Szczecin Śródmieście. Tam przedstawiono mu zarzuty kierowania pod wpływem amfetaminy.

Następnie sprawa w trybie przyspieszonym została przekazana do sądu, gdzie po posiedzeniu oskarżony został skazany na karę 1500 zł grzywny. Orzeczono również zakaz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie 5000 zł.

Na parkingu przy stacji paliw Orlen w Białogardzie policjanci interweniowali po zgłoszeniu dotyczącym ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Przybyły na miejsce patrol przebadał kierującego. Urządzenie wskazało 2,2 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany oraz wdrożony został wobec niego tryb przyspieszony.

Mężczyznę ujęła osoba, która zauważyła, że jechał on volkswagenem w sposób niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Wymuszał pierwszeństwo przejazdu, a tor jazdy prowadzonego przez niego pojazdu był kręty co wskazywało, iż kierujący może znajdować się pod wpływem działania alkoholu.

Kierujący został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ma do zapłaty 5 tysięcy zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo musi pokryć koszty sądowe. Sąd zastosował w stosunku do niego dodatkowo zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

 

MR/ ASz