„Miłośnicy” czekolady zatrzymani - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„Miłośnicy” czekolady zatrzymani

Policjanci z wałeckiej jednostki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych, którzy ukradli karton z czekoladami. Sprawcy wynieśli z marketu, w sumie 49 tabliczek. Obaj dobrowolnie poddali się karze.

Dyżurny jednostki został poinformowany o kradzieży czekolad, do której doszło na terenie jednego z marketów w Wałczu.
Wiadomym było, że sprawcy po dokonaniu tego czynu uciekli ze sklepu. Młodzi mężczyźni przed kradzieżą razem weszli do sklepu, po czym jeden z nich po chwili opuścił market.
W tym czasie drugi z mężczyzn  zabrał z półki dwa kartony z czekoladami  i zaczął uciekać w kierunku wyjścia.  Stojący na zewnątrz sprawca pomógł koledze, otwierając drzwi.
W ustaleniu sprawców pomógł monitoring. Funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców, drugi z nich kiedy dowiedział się, że szukają go policjanci sam zgłosił się na komendę.


Śledczy przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży mienia do którego przyznali się i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Sprawcami okazali się dwaj 21-latkowie, dobrze znani policjantom, w tym jeden z nich był już wcześniej karany za kradzieże sklepowe.
Sprawcy dokonali, w sumie kradzieży 49 czekolad znanej firmy na kwotę ponad 500 złotych.  Młodzieńcy część „słodkiego” mienia zdążyli sprzedać, a za zarobione pieniądze kupili alkohol i artykuły spożywcze.
Według kodeksu karnego kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą  do 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Beata Budzyń/AG