Aktualności

Zatrzymany przez policjantów odpowie za dilerkę, posiadanie narkotyków i złamanie sądowego zakazu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, zatrzymali po kontroli drogowej kierowcę. Nie dość, że złamał on sądowy zakaz kierowania to jeszcze przewoził narkotyki. Kolejne czynności wykazały, że handlował narkotykami. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Jak się okazało – mężczyzna ten miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nadto w wyniku przeszukania w pojeździe oraz w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze ujawnili marihuanę i znaczne ilości amfetaminy o wadze ponad 30 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Dzięki czynnością dowodowym wykonanym przez policjantów, podejrzany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem, wbrew sądowemu zakazowi oraz posiadania znacznych ilości narkotyków.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika również, że podejrzany działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał innym osobom narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy.

Podejrzany po zatrzymaniu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu czyny, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.


 

 

opr. MR