Aktualności

Dzielnicowi z Dziwnowa zatrzymali złodzieja-recydywistę i odzyskali ukradzione rzeczy

W minionym tygodniu, policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu rybackiego. Okradziony rybak oszacował swoje straty na około 1500 zł. Mundurowi odzyskali większość skradzionego sprzętu. Jak się okazało, nie było to pierwsze przestępstwo 30-letniego złodzieja.

Do przestępstwa doszło w Dziwnowie. Po otrzymaniu informacji o kradzieży, miejscowi dzielnicowi jeszcze tego samego dnia ustalili, kto najprawdopodobniej jest złodzieje. Kiedy mundurowi dowiedzieli się, że sprawca kradzieży wyjechał do Kołobrzegu, ruszyli za nim. Kilka godzin później, dzielnicowi wraz z Kierownikiem Posterunku w Dziwnowie i funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, zatrzymali winowajcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego (woj. śląskie). Odzyskano większość skradzionego sprzętu.

Mężczyznę przewieziono do komendy w Kamieniu Pomorskim, gdzie trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży (art. 278§1 Kodeksu karnego). Przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do 5 lat.

Ponieważ zostało ono popełnione w warunkach tzw. „recydywy”, może to wpłynąć na wydłużenie pobytu 30-latka w Zakładzie Karnym aż o połowę.

 

sierż. Aleksandra Berenda / IK

  • zatrzymany złodziej recydywista
    zatrzymany złodziej recydywista
  • zatrzymany złodziej recydywista
    zatrzymany złodziej recydywista