Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie

Policjant nawet w czasie wolnym od służby, chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który natychmiast zareagował widząc zdarzenie drogowe do jakiego doszło na jednej ze stargardzkich ulic.

Wczoraj mundurowy  jadąc swoim prywatnym samochodem na ul. Marii Skłodowskiej Curie w Stargardzie zauważył jak kierujący  osobowym audi najechał na tył poprzedzającego go nissana. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój pojazd i podszedł  do uczestników zdarzenia.  Sprawdził czy nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Poinformował też osoby biorące udział w zdarzeniu, że jest policjantem i przedstawił się z imienia  i nazwiska okazując przy tym legitymację służbową.

W czasie rozmowy z uczestnikami stłuczki, wyczuł silną woń alkoholu. W związku z podejrzeniem,  że sprawca może być w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości  nie dopuścił do oddalenia się mężczyzny  z miejsca zdarzenia. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji  w Stargardzie, który do zdarzenia natychmiast skierował patrol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze z drogówki szybko ustalili, że kierujący audi 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, w organizmie miał niemal półtora promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano  prawo jazdy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie po nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.  


st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz