XVI Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2018 - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

XVI Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2018

8 kwietnia 2018 r. już po raz szesnasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 45 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 2300 zawodników, w tym ponad 120 policjantek , policjantów, pracowników Policji z całego kraju.

Organizatorem XV  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli biegnąc 4 pętle – dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza  w Dębnie.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych  policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Marta Witke- Orlikowska z KWP w Poznaniu, druga zameldowała się Katarzyna Samler też z Poznania   a na pudło z numerem 3 wbiegła w tym roku Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu.

Na mecie policyjnych mistrzostw pojawił się jako pierwszy, podobnie jak w zeszłym roku Łukasz Wróbel z KWP w Poznaniu.  Drugi  na mecie zameldował się Rafał Jura z KWP w Krakowie, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jacek Michulec z KWP w Katowicach.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był Krzysztof Juszczyk z  KP Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę  Robert Piecyk z KPP w Kołobrzegu a trzeci zameldował się Jan Myszkowski z KPP w Wałczu (emerytowany policjant).
Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z Poznania, II miejsce funkcjonariusze z Krakowa, a III mundurowi ze Szczecina.

Podczas gali finałowej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Ciegieła, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusz Ufnowski,  Wiceprzewodniczący ZW NSZZP Pan Leszek Kamiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych  stoiskach policyjnych   najmłodsi   mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a także  zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z  zachodniopomorskiej drogówki.

Zainteresowani mogli również  obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez mundurowych w codziennej służbie. Nie lada atrakcją dla wszystkich było pojawienie się na ulicach Dębna policyjnych koni.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie  plastycznym  pt. " Policjant w oczach dziecka”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy na kolejny Bieg Maratoński w Dębnie już  za rok!

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / podkom. Anna Gembala

 • 1.1
 • 1.2
 • 1.3
 • 1.4
 • 1.5
 • 1.6
 • 1.7
 • 1.8
 • 1.9
 • 11.1
 • 12.1
 • 13.1
 • 14.1
 • 15.1
 • 16.1
Ładowanie odtwarzacza...