Sprawca włamań do altanek zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Sprawca włamań do altanek zatrzymany na gorącym uczynku

Mundurowi z Gryfic zatrzymali w Płotach młodego mężczyznę na gorącym uczynku włamania do altanki. 21-latek usłyszał 10 zarzutów. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Właściciel jednej z działek w Płotach poinformował policjantów, że w jego altance znajduje się jakaś osoba. Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi z Gryfic. Po wejściu do wskazanej przez właściciela altanki napotkali młodego mężczyznę, który miał przy sobie przedmioty należące do pokrzywdzonego.

Mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Płoty, a podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny, policjanci znaleźli przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z innych włamań.
Młody mężczyzna usłyszał 10 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem do altanek działkowych i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mieszkańca gminy Płoty środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zabezpieczyli dwa busy przedmiotów pochodzących z przestępczej działalności 21-latka.

Wśród odzyskanych przedmiotów znajdują się m.in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, sprzęt AGD, narzędzia warsztatowe, sprzęt turystyczny. Oprócz stwierdzonych 10 włamań policjanci podejrzewają, że aresztowany mężczyzna mógł dokonać łącznie nawet 50 włamań.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci z Posterunku Policji w Płotach proszą o kontakt, wszystkie osoby, które stwierdziły włamanie do swoich altanek działkowych na terenie Płotów, jednak nie zgłaszały tego faktu policji lub postępowanie w ich sprawach zostało zakończone z powodu niewykrycia sprawcy.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz/AG

 

  • Sprawca włamań do altanek zatrzymany na gorącym uczynku