Ukradł rower miejski - zatrzymali go dzielnicowi - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Ukradł rower miejski - zatrzymali go dzielnicowi

Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą zatrzymali mężczyznę, który ukradł miejski rower. Okazało się także, że 61- latek kilka dni wcześniej opuścił Zakład Karny.

Dzielnicowi z Nad Odrą podczas obchodu dzielnicy wypatrzyli mężczyznę jadącego rowerem miejskim, który do ramy zielonego roweru miał zamontowane w kolorze czarnym zabezpieczenie od kradzieży. Mundurowi  zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli rower, aby wyjaśnić całą tą sytuację.
Policjanci sprawdzili go pod kątem legalności posiadania i okazało się, że rower nie został jeszcze zgłoszony na Policję przez firmę Bike-S Szczeciński rower miejski jako skradziony.
Właściciel firmy potwierdził jednak, że zabezpieczony przez dzielnicowych rower został  utracony w wyniku kradzieży ze stacji rowerów miejskich  przy Jasnych Błoniach.  Jego wartość wycenił na ponad 2.000 złotych.
61- latek przyznał, że ukradł ten rower ,po to by sobie nim pojeździć. Przymocował do niego własne zabezpieczenie.


Zatrzymany sprawca kradzieży roweru usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  
Okazało się, że 61- latek nie cieszył się długo pobytem na wolności, gdyż dosłownie kilka dni wcześniej opuścił Zakład Karny po odbyciu wcześniejszych kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

 


podkom. Sylwester Flak/AG

 

  • Ukradł rower miejski - zatrzymali go dzielnicowi