Podsumowanie weekendowych działań w zachodniopomorskim - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Podsumowanie weekendowych działań w zachodniopomorskim

Ogólnopolskie działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości„ i „ Prędkość” , które prowadzone były w dniach 11-13 maja 2018r. również na terenie naszego województwa zostały wstępnie podsumowane.

Podczas weekendowej akcji zachodniopomorscy policjanci skontrolowali blisko blisko 2300 pojazdów, ujawnili 947 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymali do kontroli kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań wykorzystano 16 wideorejestratorów.

Pomimo informacji o prowadzonej akcji wielu kierujących inie stosowało się do apeli i zaleceń funkcjonariuszyKierowcy dlatego też  łamiący przepisy ruchu drogowego musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Tego typu działania z pewnością będą cyklicznie prowadzone. Mamy nadzieję, że będą skuteczną bronią do walki „ piratami drogowymi” i ostudzą ich zapał do brawurowej jazdy.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko podczas trwania policyjnych działań.

 

asp.szt.. Irena Kornicz