Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 11 maja br. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności w zakresie jazdy rowerem po miasteczku rowerowym, udzielania pierwszej pomocy, testu z wiedzy oraz jazdy rowerem na torze przeszkód.

Organizatorem wojewódzkiego finału był ZORD w Koszalinie. Do rywalizacji zgłosiło się 19 szkół z terenu województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy zostali wcześniej wyłonieni w czasie powiatowych eliminacji kwalifikujących do ogólnopolskiego półfinału w naszym województwie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie i komendy wojewódzkiej w Szczecinie pełnili rolę sędziów zawodów. Najpierw przeprowadzili test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, później egzaminowali z udzielania pierwszej pomocy. Następnie sprawdzane były umiejętności kierowania na torze rowerowym z przeszkodami, a kolejną konkurencją była jazda w rowerowym miasteczku.

Sędziowie sprawdzali w czasie przejazdów stopień umiejętności jazdy rowerem z równoczesnym stosowaniem się do przepisów, będących w pozorowanym ruchu miejskim.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężczynią tegorocznej edycji w województwie zachodniopomorskim została Wiktora Rudzka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim. Szkoła z Ustronia Morskiego zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej.

Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Maciej Karolak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieleniewie, a trzecie miejsce zajął Miłosz Czerepaniak ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach.

W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jesionowie.

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz vouchery.

Zwycięska drużyna ma prawo do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który w tym roku odbędzie się w województwie zachodniopomorskim w Przelewicach.

 

Zespół Prasowy/MR