Wspólne działania w ochronie przyrody - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Wspólne działania w ochronie przyrody

Na terenie Puszczy Bukowej administrowanej przez Nadleśnictwo Gryfino, odbyły się wspólne działania Policji i Grupy Interwencyjnej Straży Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w lasach, wzdłuż uczęszczanych szlaków komunikacyjnych i turystycznych oraz spacerujących po lesie osób.

Na uwagę zasługuje również fakt, że tereny leśne Puszczy Bukowej narażone są na bezprawne i nieuprawnione wjazdy osób poruszających się pojazdami silnikowymi. W związku z tym, takie osoby stwarzają zagrożenie dla zwierząt, osób poruszających się pieszo i na rowerach. Dochodzi przez to do niszczenia ściółki.

Działaniami objęto obszar Rozdoły „Puszcza Bukowa”, do których zaangażowano policjantów z OPP w Szczecinie, KMP w Szczecinie, KPP w Gryfinie oraz Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie.

Policjanci do działań użyli konie oraz psy służbowe, które świetnie sprawdzają się na terenach zalesionych.

W trakcie zaplanowanych i zorganizowanych działań funkcjonariusze wspólnie wylegitymowali 32 osoby, skontrolowali 18 pojazdów, nałożyli 14 mandatów na łączną kwotę 6200 zł. Ponadto zatrzymali sprawcę przestępstwa tj., kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania innemu kierującemu.

 

WP KWP/MR