Zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymali pijanego kierowcę

55-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowego golfa mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwie osoby ujęły pijanego kierowcę i przekazały go policjanom. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i utarta prawa jazdy.

Poruszający się osobowym autem młodzi ludzie, jadąc drogą wojewódzką K 22 w godzinach wieczornych, w kierunku miejscowości Strączno, zauważyli jadącego tzw. „zygzakiem” vw golfa. Kierujący golfem zjeżdżał raz do lewego to do prawego pasa ruchu, ponadto mylnie włączał kierunkowskazy.

Widzący to zachowanie, młody kierowca osobówki nie był obojętny i natychmiast zawrócił za jadącym najprawdopodobniej pijanym kierowcą. Między czasie pasażerka skontaktowała się z numerem alarmowym 112, informując o zdarzeniu.

W pewnym momencie kierowca golfa zatrzymał się na jednym z osiedli, wtedy reakcja młodego kierowcy osobówki była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, wybiegł z niego, podbiegł do golfa i odebrał kierującemu kluczyki aby ten nie mógł kontynuować dalej jazdy do przyjazdu patrolu policji. Od kierowcy golfa wyczuwalna była woń alkoholu.

Dzięki postawie młodego kierowcy i jego pasażerki 55-letni nietrzeźwy kierujący szybko trafił w ręce Policji. Kierowcą volkswagena prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do lat 10, oraz kara pieniężna. 55 latek jeszcze dzisiaj stanie przed sądem.

 

 

mł. asp. Beata Budzyń