"Bezpiecznie nad Morzem" - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

"Bezpiecznie nad Morzem"

Informujemy, że w dniu 10 lipca br. w godz. 11:00 – 14:00 w Mielnie przy ul. Kościuszki (główne wejście na plażę) odbędzie się inauguracja projektu „Bezpiecznie nad Morzem" realizowanego przez Oddział Prewencji Policji w Szczecinie dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

              „BEZPIECZNIE NAD MORZEM” to program edukacyjno – promocyjny skierowany do mieszkańców regionu i turystów, odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże podczas miesięcy wakacyjnych.

Głównym celem projektu jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Program „BEZPIECZNIE NAD MORZEM” w lipcu i w sierpniu 2018 roku realizowany będzie w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasta Świnoujście, gdzie służbę pełnić będą policjanci OPP w Szczecinie.

W ramach projektu zorganizowane zostaną pokazy udzielania pierwszej pomocy połączone z prezentacją sprzętu służbowego, którym dysponują policjanci OPP w Szczecinie.

Zajęcia praktyczne z resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy prowadzone będą przez ratowników medycznych Zespołu Medycznego OPP w Szczecinie, a także przez policjantów przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każda osoba, która przystąpi do ćwiczeń w zakresie prowadzenia resuscytacji otrzyma mini pakiet zawierający maseczkę do sztucznego oddychania wraz z instrukcją oraz jednorazowe rękawiczki.

Pierwszy pokaz, inaugurujący kampanię „Bezpiecznie nad Morzem" odbędzie się 10 lipca br. w godz. 11:00 – 14:00 w Mielnie (główne wejście na plażę przy ul. Kościuszki). Kampania realizowana jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie a Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego.