Aktualności

Nietrzeźwy kierujący staranował znak drogowy i pojechał dalej

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów zakończyła niebezpieczne manewry pijanego kierującego. Mężczyzna staranował znak drogowy umieszczony na wysepce i jak gdyby nigdy nic pojechał dalej. Zatrzymanego do kontroli podano badaniu i wtedy okazało się , że 47- latek mas blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce nietrzeźwy kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Złocieńcu po godz. 22:30. Kierujący samochodem miał problemy z utrzymaniem pojazdu w swoim pasie ruchu na prostej, pustej drodze. Kierowca wjeżdżając na rondo na prostym odcinku staranował znak drogowy ustawiony na wysepce i ruszył dalej. Niebezpieczne manewry zauważył patrol policji, który akurat przejeżdżał przez rondo. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że kierujący pojazdem może być nietrzeźwy natychmiast zareagowali i zatrzymali go do kontroli.

W trakcie interwencji poddano 47 – latka badaniu, które wykazało, że mężczyzna ma 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę na tzw. „ podwójnym gazie”.

Policja ostrzega:

Alkohol zaburza koordynację ruchową, opóźnia czas reakcji. Poważnie wpływa na świadomość i postrzeganie. Dlatego nietrzeźwi kierujący są skrajnym zagrożeniem, zwłaszcza w trakcie dużego ruchu drogowego.

 

 

asp. szt. Maciej Zieliński / IK

 

Ładowanie odtwarzacza...