„ Aktywny i bezpieczny senior” - w TVP 3 Szczecin - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„ Aktywny i bezpieczny senior” - w TVP 3 Szczecin

Policja Zachodniopomorska od wielu lat dba o bezpieczeństwo najstarszej części społeczeństwa. Od 2008 r. w naszym województwie realizowany jest program profilaktyczny "Bezpieczny senior", laureat europejskiej nagrody konkursu ECPA. Na podstawie zawartego porozumienia z TVP 3 Szczecin już dziś o godz. 14.53 zostanie wyemitowany pierwszy z filmów przestrzegający o aktualnych zagrożeniach seniorów.

W ramach programu policjanci spotykają się z seniorami przekazując najistotniejsze zasady jakimi należy się kierować, aby ustrzec się zagrożeń związanych z oszustwami m.in. na wnuczka, policjanta czy inkasenta.
Nie zapominamy również o uczestnikach ruchu drogowego, którzy nie tylko są pieszymi ale również aktywnymi kierowcami, uczestniczącymi nierzadko w zdarzeniach drogowych.
W związku z tym, że bliskie jest nam dobro osób w dojrzałym wieku poszukujemy nowych form dotarcia do jak najszerszej części społeczeństwa, w tym rodzin i przyjaciół seniorów. Odpowiedzią na to jest nasz nowy projekt "aktywny i bezpieczny senior" realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny przy wsparciu finansowym rządowego programu Razem bezpieczniej - angażujący starsze osoby do działania na rzecz profilaktyki. W ramach projektu został zrealizowany film profilaktyczny, w których wystąpili wolontariusze 60+  wspomnianej inicjatywy.
Liczymy na to, że taka droga przekazu przekona, nie tylko samych seniorów, ale również ich rodziny do wsparcia i dbania o siebie nawzajem pod względem bezpieczeństwa. Bez pomocy rodziny nasze działania są ograniczone, szczególnie gdy w grę wchodzi samotność starszego człowieka.
To zagadnienie obrazować teraz będzie emisja audycji w TVP 3 Szczecin. Już dziś o godz. 14.53 wyemitowany zostanie pierwszy z odcinków. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Zarówno projekt jak i sam film nie powstałby bez udziału seniorów - aktorów, którym dziękujemy w szczególny sposób.

nadkom. Anna Sikora - Rychlik /AG