Zwolnij – kolejni kierujący pożegnali się z prawem jazdy - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zwolnij – kolejni kierujący pożegnali się z prawem jazdy

Na celowniku szczecińskiej drogówki znaleźli się kierujący, którzy bagatelizują istniejące ograniczenia prędkości. W ramach wojewódzkich działań „Prędkość” tylko w ciągu jednego dnia w Szczecinie policjanci zatrzymali prawa jady pięciu kierującym. Prędkość niezmiennie wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach.

Przepisy prawa o ruchu drogowym szczegółowo wskazują dopuszczalne prędkości jakie obowiązują na polskich drogach w zależność od typu pojazdu, obszaru czy rodzaju drogi, po której się poruszamy. Na drogach nie brakuje także znaków, które zmniejszają lub zwiększają dopuszczalną prędkość z uwagi na warunki bezpieczeństwa lub warunki ruchu. Niestety na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencje.

 

W minioną niedzielę, podczas prowadzonych działań „Prędkość” na ulicach Szczecina z prawem jazdy pożegnało się pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista na ul. Gdańskiej poruszał się z prędkością 136 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a interwencja zakończyła się mandatem karnym.


W ciągu całego weekendu policjanci ze szczecińskiej drogówki za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zatrzymali prawa jazdy aż ośmiu kierującym.

Przypominamy - wraz ze wzrostem prędkości rośnie długość drogi hamowania pojazdu, w przypadku gdy dojdzie do zdarzenia drogowego - rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia ofiar śmiertelnych. Uważajmy na drogach.

 

mł. asp. Karolina Rykaczewska/AG