Aresztowany za oszustwo na policjanta - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Aresztowany za oszustwo na policjanta

Szczecińscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę biorącego udział w oszustwie „na policjanta”. 52-latek odebrał ponad 30 tys. od starszej pani, po tym jak ją oszukano, że pomaga policjantom w schwytaniu przestępców. Podejrzany o oszustwo został aresztowany.

Zdarzenie miało miejsce kilka tygodni temu. Przed południem do 78-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika ZUS, który miał dostarczyć przesyłkę. Po tym telefonie zadzwonił kolejny mężczyzna, który podając się za policjanta CBŚP poprosił pomoc w schwytaniu przestępcy, którym miał być poprzedni rozmówca.

Kobieta wykonując instrukcje fałszywego policjanta w rezultacie zlikwidowała lokatę. Wypłaciła ponad 30 tys. zł i przekazała je na mieście obcemu mężczyźnie, który zgłosił się po pieniądze zapakowane w kopertę. Dopiero kilka godzin później seniorka zorientowała się, że została oszukana.

Pracujący przy tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalili i zatrzymali w ostatnich dniach mężczyznę, który odbierał pieniądze od kobiety. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Szpotawy.
Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła do sądu, gdzie zapadała decyzja o aresztowaniu podejrzanego.

kom. Mirosława Rudzińska