Zatrzymanie i zarzuty za próbę przekupienia policjantów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymanie i zarzuty za próbę przekupienia policjantów

Pijany kierowca chcąc uniknąć kary proponował wręczenie korzyści majątkowej dwóm funkcjonariuszom sławieńskiej policji. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 W minioną sobotę w godzinach popołudniowych dyżurny Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że w Warszkowie kierujący pojazdem marki Hyundai mogący znajdować się pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili kierującego. Wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po poinformowaniu go, że zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie zaproponował im łapówkę w kwocie po 2 tysiące, w zamian za odstąpienie od tej czynności.
Funkcjonariusze o powyższym poinformowali dyżurnego oraz zatrzymali mężczyznę. Jeszcze w trakcie doprowadzenia mężczyzny ten dwukrotnie zmieniał kwotę łapówki z 2 tysięcy na 3 oraz 5 tysięcy.

35-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a dzień później usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


st.sierż. Agnieszka Łukaszek