33- latek odpowie za uszkodzenie ciała - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

33- latek odpowie za uszkodzenie ciała

Mundurowi z Trzebiatowa zatrzymali 33-latka, który zaatakował na ulicy mężczyznę i dwie kobiety, powodując nich obrażenia ciała. Podejrzewany usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W godzinach wieczornych policjanci z Gryfic otrzymali informację, że na jednej z ulic w Trzebiatowie został napadnięty 41-letni przechodzień. W skutek tego zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia, tuż przed północą na jednej z ulic Trzebiatowa doszło do podobnej sytuacji. Tym razem napastnik zaczepił dwie kobiety, obie panie również odniosły obrażenia skutkujące pobytem w szpitalu.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniach sprawą zajęli się kryminalni z Trzebiatowa. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i na podstawie przeprowadzonych czynności i poczynionych ustaleń wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa mężczyznę.

33- letni mieszkaniec gminy Trzebiatów został zatrzymany.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy w sprawie pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących uszkodzenia ciała, które są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań a Komendant Powiatowy Policji w Gryficach wystąpił do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec 33- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz / IK