Aktualności

Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie przy ul. Armii Krajowej.

Budowa  jest realizowana w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”
Umowa zawarta została w obecności  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadninsp.  Jacka Cegieły, mgr Marka Jasztala z Januszem Paprockim właścicielem firmy „IN - Tech”, z siedzibą przy ul. Drawskiej 54 w Świdwinie.


Nowa siedziba Komendy będzie znajdować się przy ul. Armii Krajowej w Świdwinie. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 7.916 m2 , natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić 2.190,053 m2. Oprócz tego do użytku zostanie oddany: budynek i myjnia oraz zaplecze z kojcami dla psów służbowych oraz parkingi.


Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny  także dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem dostępne ze strefy wejściowej.
W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń oraz zespół strzelnicy trzystanowiskowej.


Na parterze będą się znajdować pomieszczenia dla osób zatrzymanych, zespołu dyżurnego, pokoje Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, pokoje wypoczynkowe Sztabu Kryzysowego, przyjazny pokój przesłuchań dzieci, serwerownia, pomieszczenia sanitarne i socjalne.
Na I piętrze przewidziano pokoje Komendantów, Wydziału Prewencji, Drogowego, salę odpraw, pokoje Wydziału Kryminalnego, pokoje pracowników administracyjnych, Izbę Tradycji-Pamięci, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz instalację paneli fotowoltaicznych.


Działkę pod budowę nowej Komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu terytorialnego z powiatu świdwińskiego. Maksymalny czas realizacji budowy trwać będzie do 2020 roku. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w listopadzie a całkowity koszt prac budowlach to ok 27 mln złotych łącznie z wyposażeniem.

 

Zespół prasowy KWP/ AG

  • Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę
  • Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę
  • Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę
  • Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę