Warsztaty szkoleniowe z udziałem cudzoziemców - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Warsztaty szkoleniowe z udziałem cudzoziemców

W dniach 27 i 28 listopada 2018 roku w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie przy ul. Monte Cassino 15, odbyło się spotkanie dla policjantów oraz przedstawicieli innych służb mundurowych. Prowadzącymi warsztaty byli trenerzy fundacji „MultiOcalenie” Pani Khavra Elbazdukaeva uchodźczyni z Czeczenii oraz Tunezyjczyk mieszkający od 11 lat w Polsce Mahomed Ali Douri.

Program szkolenia obejmował zagadnienia na temat uchodźstwa i imigracji. Wymieniono kraje z jakich pochodzą uchodźcy przybywający do Polski a także przekazano szczegółowe wiadomości na temat islamu oraz różnic kulturowych i religijnych. Mowa tu o Kaukazie Północnym (Czeczenia, Dagestan). Ponadto tematem warsztatów były czynności służbowe służb mundurowych w kontaktach z cudzoziemcami oraz rozwiązywanie konfliktów w środowisku wielokulturowym.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu pn. „Edukacja dla dialogu międzykulturowego w woj. zachodniopomorskim”. Przedsięwzięcie dofinansowane jest z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2010”. Koordynatorem w 2018 roku jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt opracowany został oraz realizowany jest przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie w partnerstwie z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie.


 

podinsp. Elżbieta Szatanik/ ZKS KMP

  • Warsztaty szkoleniowe z udziałem cudzoziemców
  • Warsztaty szkoleniowe z udziałem cudzoziemców
  • Warsztaty szkoleniowe z udziałem cudzoziemców