Aktualności

Policjanci zatrzymali i rozliczyli mężczyznę, który napadał na kobiety

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podejrzany jest o rozboje na dwóch mieszkankach Kołobrzegu. Sprawcy za popełnione przestępstwo może grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca na terenie Kołobrzegu. Z pierwszego ze zgłoszeń wynikało, że mężczyzna w średnim wieku zaatakował kobietę, popchnął i przewrócił ją zabierając torbę z zakupami i portfelem. Za drugim razem sprawca również zaatakował inną kobietę w ten sam sposób, tym razem zabrał torebkę z pieniędzmi.

Policjanci zajmujący się sprawą po rozmowach z pokrzywdzonymi sporządzili rysopis sprawcy, gdyż wszystko wskazywało na to, że to jedna i ta sama osoba. Następnie policjanci ustalili dane podejrzewanego mężczyzny. Między innymi dzięki temu namierzyli i zatrzymali 37- letniego mieszkańca Kołobrzegu.

Napastnikowi przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Poza rozbojami mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do zakładu szewskiego, groźby oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu w związku z czym zarzuty miał stawiane w tzw. recydywie, co powoduje znaczne zaostrzenie grożącej kary.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

asp. Tomasz Kwaśnik