„Ze społeczeństwem, dla społeczeństwa” - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„Ze społeczeństwem, dla społeczeństwa”

Policjanci z Wałcza byli organizatorami otwartej debaty dla mieszkańców gminy Tuczno. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo mieszkańców, w tym treści związane z projektem „Seniorze nie daj ustrzelić się oszustowi”, i temat „Cichego zabójcy czyli zatruć tlenkiem węgla”.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Tuczno przeprowadzone zostało w Domu Kultury w Tucznie, we współpracy z Panią dyrektor oraz prezesem koła emerytów i rencistów. W sumie na debatę przybyło 27 mieszkańców. Wśród zaproszonych gości był między innymi przedstawiciel straży pożarnej.

Seniorzy mieli okazję poznać swojego dzielnicowego, który również uczestniczył w debacie. Policjanci na początku spotkania omówili temat związany z przestępstwem oszustwa. Przypominali jakimi metodami działają oszuści i jak należy postępować w przypadku niezapowiedzianej wizyty pracownika ZUS, gazowni czy energetyki albo niespodziewanego telefonu od „fałszywego” policjanta.

Przedstawiciel straży poruszył ważnym w tym czasie temat zatruć tlenkiem węgla. Mówił o objawach przepowiadających zatrucie śmiertelnym czadem, jak udzielić pomocy osobie pokrzywdzonej a przede wszystkim zasadach użytkowania piecyków gazowych, kominków czy innych urządzeń grzewczych. Uczestnicy debaty wysłuchali także krótkiej prelekcji na temat dyskryminacji.

Ponadto obejrzeli zaprezentowane przez mundurowych filmy związane z powyższym tematem oraz film pt. „Cichy zabójca”. Na koniec debaty seniorzy wypełnili anonimowe ankiety, które posłużą policjantom do analizy między innymi zasadności debaty, czy propozycji innych tematów. Uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, w ramach poprawy bezpieczeństwa na drodze.

 

asp. Beata Budzyń

  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”
  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”
  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”
  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”
  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”
  • „ZE SPOŁECZEŃSTWEM, DLA SPOŁECZEŃSTWA”