Sprawca znęcania został tymczasowo aresztowany - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Sprawca znęcania został tymczasowo aresztowany

Stargardzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca naszego miasta który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 79 letnią babcią. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie i umieszczenie go w areszcie. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O zdarzeniu stargardzka policja została powiadomiona  przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że mężczyzna, który zamieszkiwał pod jednym adresem wraz ze swoja babcią znęcał się nad nią wszczynając różnego rodzaju awantury. Stosował wobec niej przemoc w postaci uderzania po ciele. Jak ustalili stargardzcy policjanci współlokator ograniczał seniorce kontakty z rodziną, a także korzystanie z kuchni i łazienki.

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał i wykonane czynności przez mundurowych pozwoliły  Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie wystąpić do Prokuratora Rejonowego  w Stargardzie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego mężczyzny.

Wczoraj sąd zastosował wobec 41-latka  tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.  

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury,znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu rodzin. "To, co dzieje się                 w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej  się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

0-22 668 70 00 - to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - „Niebieska Linia”.


st asp. Krzysztof Wojsznarowicz