Policjanci z Polski i Niemiec z wizytą u przedszkolaków - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Policjanci z Polski i Niemiec z wizytą u przedszkolaków

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Polski i Niemiec przeprowadzili pogadanki dotyczące bezpieczeństwa z dziećmi z punktów przedszkolnych w Dołujach i Dobrej. Jest to kontynuacja współpracy w ramach programu INTERREG VA.

Odwiedziny w tych punktach przedszkolnych były spowodowane położeniem tych miejscowości w obszarze przygranicznym. Mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno w Polsce jaki i w Niemczech. Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjantów i aktywnie brały udział w prelekcji. Na koniec spotkania zostały przekazane kamizelki odblaskowe w ramach programu INTERREG VA projekt pn. „Poprawa Bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przygranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego”.

Celem wspólnego projektu jest zapewnienie wysokiego stanu bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego. W związku z tym ważne jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu poprzez częstsze wspólne patrole i monitorowanie zachodniopomorsko-meklemburskich odcinków dróg.

W ramach programu INTERREG VA zaplanowano przeprowadzenie wspólnych patroli oraz wspólnych ćwiczeń zgrywających, które usprawnią reagowanie obu Policji na zaistniałe zdarzenia drogowe.

 

ZKS KMP

  • Policjanci z Polski i Niemiec z wizytą u przedszkolaków
  • Policjanci z Polski i Niemiec z wizytą u przedszkolaków
  • Policjanci z Polski i Niemiec z wizytą u przedszkolaków