Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch sprawców włamania do sklepu i kiosku ruchu. Włamywacze przywłaszczyli towar w postaci papierosów i alkoholu. Jeden ze nich długo nie cieszył się wolnością bowiem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił za kraty. Wobec drugiego prokurator zastosował dozór policyjny.

Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych do którego doszło na terenie miasta. W drzwiach wejściowych do sklepu wybita była szyba, a z wnętrza sprawcy wynieśli papierosy i alkohol na sumę ponad 1200 złotych.  
Natychmiast patrole rozpoczęły sprawdzanie terenu, w poszukiwaniu sprawców włamania. Policjanci zauważyli  idących dwóch znanych im osobiście mężczyzn. Jeden z nich trzymał w dłoni plastikową torbę z logo sklepu, gdzie dokonano kradzieży.


Po skontrolowaniu reklamówki okazało się, że znajdują się w niej skradzione papierosy. Sprawcy mieli także przy sobie butelki z alkoholem pochodzące z kradzieży.
Obaj 33-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.  W trakcie przesłuchania okazało się, że jeden ze sprawców, dokonał także włamania do kiosku ruchu,  przywłaszczając  papierosy i tytoń.


Wobec jednego ze sprawców prokurator zastosował dozór policyjny, zaś drugi poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności, również za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu i trafił już do zakładu karnego. Za przestępstwo włamania z kradzieżą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Beata Budzyń/AG