Aktualności

Kolejne zatrzymania i zarzuty za posiadanie środków odurzających

Wzmożone działania mundurowych powiatu szczecineckiego podczas minionego weekendu zakończone zarzutami dla trzech młodych mieszkańców powiatu szczecineckiego.

Do pierwszej interwencji doszło w minioną sobotę, w nocy na terenie Szczecinka. Podczas patrolu policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Szczecinku zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok oznakowanego radiowozu przyśpieszyli kroku i wsiedli do zaparkowanego pojazdu.
Policjanci wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn jak się okazało mieszkańców Szczecinka. Podczas czynności 22-latkowie przyznali się do posiadania przy sobie środków odurzających. Zabezpieczona przez mundurowych substancje po przebadaniu okazały się marihuaną i amfetaminą. Mężczyźni zostali zatrzymani a noc spędzili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejne zatrzymanie na terenie Szczecinka miało miejsce wczoraj. Tym razem podczas patrolu ulicami miasta policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na widok policji zaczął dziwnie się zachowywać. Szybko okazało się, że powodem zdenerwowania 27 – letniego mieszkańca gminy Okonek był schowany w jego bieliźnie susz roślinny. Wykonane w komendzie badania potwierdziły, że zabezpieczony susz, to marihuana.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających wbrew Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp.  Anna Matys/AG