Zamiast niespodzianki... były narkotyki - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zamiast niespodzianki... były narkotyki

Choszczeńscy kryminalni ustalili, że 43- latek posiada substancje psychotropowe. W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci znaleźli 69 gramów amfetaminy, a także 20 tabletek ekstazy, które były ukryte w jajkach- niespodziankach.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań  ustalili i zatrzymali 43-letniego mieszkańca Choszczna, podejrzewanego o posiadanie substancji psychotropowych.
W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w opakowaniach po jajkach niespodziankach 69 gramów amfetaminy oraz 20 tabletek ekstazy.


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu posiadania znacznej ilości substancji  psychotropowych. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 43-latka na okres 3 miesięcy.


Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jakub Pialik

  • na zdjęciu narkotyki ukryte w opakowaniach kinder niespodzianki