Dni otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Dni otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu

Chcąc uczcić 100 rocznicę powołania Policji Państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu policjanci wraz z innymi służbami zorganizowali Dni Otwarte Komendy. Na przybyłych gości czekały stoiska promocyjne, prezentacje, pokazy i konkursy dla najmłodszych. Pogoda tego dnia również dopisała, nic więc dziwnego, że goście byli zachwyceni.

Przy słonecznej pogodzie, już od rana do Komendy przychodzili mieszkańcy powiatu   i zaproszeni goście. Szczególnie cieszył  widok uśmiechniętych  dzieciaków. Na placu przed komendą, na wszystkich czekały atrakcje przygotowane przez myśliborskich funkcjonariuszy, a także inne podmioty, które uczestniczyły w  spotkaniu.


Na stoiskach, nie tylko najmłodsi mogli zaopatrzyć się w różne  materiały edukacyjne. Funkcjonariusze przygotowali także konkursy prewencyjne, a także prezentacje sprzętu specjalistycznego. Odwiedzający mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie nie tylko to wykorzystywane przez Policję, ale także inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo m.in. Wojsko, Straż Pożarna oraz  Nadleśnictwo.


Goście mogli zwiedzić całą jednostkę, zobaczyć jak pracują myśliborscy mundurowi. Dużą atrakcją dla zwiedzających była  także możliwość obejrzenia strzelnicy. Wszyscy chętni mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy motocyklem. Osoby zainteresowane militariami, mogli przez chwilę poczuć się żołnierzami i sprawdzić wojskowy sprzęt.


Była również okazja do pokonania toru przeszkód jaki zorganizowali strażacy. Na stoisku Nadleśnictwa Myślibórz odbywały się także konkursy z wiedzy o przyrodzie i otaczającym nas środowisku.
Spotkanie dostarczyło wszystkim, a szczególnie tym najmłodszym gościom wiele niezapomnianych wrażeń. Podczas Dni Otwartych, policjanci spotykali się z wieloma wyrazami sympatii. Goście byli zachwyceni i bardzo często dawali temu wyraz, dziękując za wzorową, pełną niezapomnianych wrażeń  organizację  imprezy.


W trakcie spotkania, funkcjonariusze myśliborskiej jednostki zachęcali w trakcie młodzież do wstępowania w szeregi Policji przekazując ulotki informacyjne.
Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu był również doskonałą okazją do tego, aby na początku okresu wakacyjnego przypomnieć dzieciom podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk

  • DNI OTWARTE W KOMENDZIE W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE KOMENDY W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE W KOMENDZIE W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLIBORZU
  • DNI OTWARTE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLIBORZU