Patrolowcy ze Szczecinka udaremnili kradzież samochodu - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Patrolowcy ze Szczecinka udaremnili kradzież samochodu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 20- letniego mieszkańca Szczecinka, który odpowie przed sądem za włamanie i usiłowanie kradzieży pojazdu marki BMW.

Patrolowcy ze Szczecinka podczas kontroli miejsc parkingowych, na jednym z parkingów w pobliżu centrum handlowego zauważyli młodego mężczyznę, który próbował schować się między pojazdami. Dziwne zachowanie mężczyzny a w konsekwencji jego szybkie oddalenie z parkingu wzbudziło zainteresowanie mundurowych.

Mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do jego popełnienia. I choć mieszkaniec Szczecinka po czynnościach został zwolniony, mundurowi wrócili na parking by jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się wszystkim zaparkowanym tam pojazdom.

Wjeżdżając na parking policjanci zauważyli gasnące światła w jednym z zaparkowanych tam pojazdów. W osobowym BMW niedomknięte były tylne drzwi a na miejscu kierowcy siedział mężczyzna, który jak się szybko okazało udawał, że śpi.

Dwudziestolatek ze Szczecinka nie umiał logicznie wyjaśnić co robi w samochodzie, a kiedy mundurowi dostrzegli śrubokręt wbity w stacyjkę pojazdu zdecydowali, że dalszych wyjaśnień mężczyzna dokona w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna ma ponad 1.5 promila. Kiedy alkohol wyparował z organizmu mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży włamaniem. Zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

.asp. Anna Matys