Aktualności

5 listów gończych – zatrzymany dzięki współpracy policjantów z Bydgoszczy i Szczecina

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali, na podstawie informacji uzyskanych od kolegów z Bydgoszczy, 31-latka poszukiwanego pięcioma listami gończymi. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwa. Zatrzymany trafi niebawem do Zakładu Karnego.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw, zatrzymali  kolejnego poszukiwanego, który ukrywał się przed organami ścigania.
Tym razem skoncentrowali się na wytropieniu 31-latka, który był poszukiwany pięcioma listami gończymi  przez bydgoską policję. Mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany.


Wiedział o ciążących na nim wyrokach za oszustwa związane z oferowaniem  nieruchomości, których dokonywał na jednym z portali ogłoszeniowych. Mimo to, nie zaprzestał swojej przestępczej działalności. Robił przy tym wszystko, by nie zostać namierzonym.
To od funkcjonariuszy z Bydgoszczy zachodniopomorscy kryminalni z KWP uzyskali informację, że poszukiwany może przebywać w Szczecinie.


Wczoraj, 11 lipca br., policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Pogodna . Tam zatrzymali kompletnie zaskoczonego 31-latka. Mężczyzna nie był w stanie zareagować w żaden sposób. Został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań.
Za oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Gembala