I Mistrzostwa Polski w Koszykówce o puchar Komendanta Głównego Policji „Koszalin 2016”

Data publikacji 03.04.2016

Po raz pierwszy Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Komenda Miejska Policji w Koszalinie, wspólnie z Urzędem Miasta w Koszalinie oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego, zorganizowały w dniach 1-2 kwietnia 2016r. Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „ Koszalin 2016”.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął p.o. Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk, Prezydent Miasta Koszalin Piotr Jedliński oraz Rektor Politechniki Koszalińskiej prof. dr. hab. inż Tadeusza Bohdal.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w piątek 1 kwietnia. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy wyłonił zwycięzce zawodów.

I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i to ona wyjechał z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

II miejsce zajęła drużyna  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodnicy   z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajęli dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z KWP Katowice.Najlepszym królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP Gdańsk.
Jury wyłoniło również najlepszą „piątkę” wśród wszystkich zawodników uczestniczących w rozgrywkach.

Wśród wyróżnionych znaleźli się mundurowi z KWP Radom, KWP Szczecin, KWP Katowice, KWP Gorzów Wielkopolski oraz  KWP Gdańsk.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Sławomir Bober, Zastępca Naczelnika Wydziały Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński,   Wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów Jerzy Kaniewski,  Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marek Zegadłowicz oraz Kanclerz Politechniki Koszalińskiej dr inż. Artur Wezgraj.

Wszystkim drużyną biorącym udział w rozgrywkach gratulujemy.