Areszt za posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Areszt za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wałcza zatrzymali 36-latka, po tym jak w jego mieszkaniu znaleźli znaczne ilości narkotyków. Po przedstawieniu mu zarzutów i przesłuchaniu sprawa trafiła do sądu. Tam zapadła decyzja, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu pracowali nad zatrzymaniem 36-latka, wobec którego mieli podejrzenia, że może on mieć związek z przestępczością narkotykową. W miejscu jego zamieszkania oraz przyległych pomieszczeniach znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany, a wykonane u niego testy wykrywające obecność narkotyków w organizmie potwierdziły obecność amfetaminy i marihuany. Trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza zbierała material dowody niezbędny do przedstawienia w prokuraturze oraz sądzie. Następnie podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a wczoraj Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 lat.

 

BB/MR