Aktualności

Nastolatka zażyła leki antydepresyjne. Na szczęście policjanci zdążyli na czas, aby ją uratować

Data publikacji 07.06.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymali informację, że 16-latka zażyła dużą dawkę leków antydepresyjnych i poszła do parku, aby się tam samookaleczć. Policjanci odnaleźli nastolatkę i udzielili jej pomocy.

Do zdarzenia doszło 06 czerwca ok. godz. 13:30. policjanci z Myśliborza uzyskali informację, że nieletnia mieszkanka tej miejscowości najprawdopodobniej zażyła leki antydepresyjne i wyszła z mieszkania,  chcąc sie samookaleczyć. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca, gdzie nastolatka może się znajdować. Sprawdzali okoliczne ulice, chcąc jak najszybciej udzielić  16-latce pomocy. W trakcie sprawdzania  terenu miasta uzyskali informację, że dziewczyna może przebywać w jednym z parków na terenie Myśliborza. Patrol szybko dotarł do kompleksu parkowego i rozpoczał poszukiwania nastolatki. Policjanci zauwazyli 16-latkę leżącą na ziemi.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczyna cały czas była przytomna, miała rany na przedramieniu. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali jej stan. Obok nastolatki funkcjonariusze znależli opakowania po lekarstwach oraz żyletkę.  Dziewczyna została przewieziona do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz bardzo dobrej orientacji w terenie, dziewczyna  została odnaleziona i w porę udzielono jej pomocy.

O całej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd, który podejmie odpowiednie działania w tej sprawie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

 

 

asp. szt. Jacek Poleszczuk

Powrót na górę strony