Aktualności

„Ogrom radości to pływanie z zachowaniem ostrożności” - w Koszalinie

Data publikacji 20.07.2016

Policjanci z koszalińskiej komendy kilka razy w miesiącu spotykają się z turystami wypoczywającymi na mieleńskich plażach. Nie zapominają też o tych, którzy wolny czas spędzają nad jeziorami, rzekami i pobliskimi kąpieliskami miejskimi. Każde spotkanie dotyczy tego, jak bezpiecznie korzystać z akwenów.

Działania dotyczące promowania bezpiecznych zachowań nad wodą na stałe wpisały się już w kalendarz zadań koszalińskiej jednostki.


Do przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą „Ogrom radości to pływanie  z zachowaniem ostrożności” włączył się również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


Jak każdego roku policjanci spotykają się nie tylko z turystami odpoczywającymi w Mielnie, ale także z tymi, którzy korzystają z  kąpielisk miejskich.  

Podczas dzisiejszej akcji promującej bezpieczeństwo policjanci  poprzypominali dzieciom i dorosłym o zasadach korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł dlatego należy korzystać z niej mądrze  i odpowiedzialnie.


Dorosłych instruowali, że nie należy łączyć zabawy w wodzie ze spożywaniem alkoholu. Najmłodszym tłumaczyli, aby wybierać tylko kąpieliska strzeżone przez przeszkolonych ratowników. Ostrzegali też przed niebezpiecznymi skutkami pływania bez nadzoru osoby dorosłej.


Mundurowi podczas działań rozdawali koła ratunkowe, tematyczne naklejki i małe podręczniki dotyczące bezpiecznych kąpieli. Policjanci maluchom wręczali też opaski identyfikacyjne, na których dorośli wpisują numer kontaktowy. Pomaga to w szybkim ustaleniu opiekuna dziecka, które się zgubi.
    

 

mł. asp Monika Kosiec/AG