Aby droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Aby droga do szkoły była bezpieczna

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i powrotem dzieci do szkół, goleniowscy policjanci prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”, aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć na zajęcia lekcyjne.

Policjanci goleniowskiej drogówki wraz ze specjalistką ds nieletnich, od początku września pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół, starają się pomagać najmłodszym przechodzić bezpiecznie na drugą stronę ulicy oraz tłumaczą, jak bezpieczne zachowywać się na drodze.


Podczas spotkań z uczniami i ich rodzicami, stróże prawa przypominają o przepisach związanych z używaniem elementów odblaskowych przez pieszych. Funkcjonariusze nadzorują również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców przywożących swe pociechy do szkół, a także pieszych i rowerzystów. Kontrolują prędkość, a także sprawdzają trzeźwość kierowców.


W ramach prowadzonych działań, policjanci odwiedzili przedszkolaków z goleniowskiej „dwójki” oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Białuniu, gdzie informowali dzieci o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach oraz przypominali o obowiązku jazdy w fotelikach i zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Najmłodsi mogli zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy mundurowych. Dużą atrakcją była także możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów.

 

st. asp. Julita Filipczuk

 • Aby droga do szkoły była bezpieczna
  1
 • Aby droga do szkoły była bezpieczna
  2
 • Aby droga do szkoły była bezpieczna
  3
 • Aby droga do szkoły była bezpieczna
  4