Aktualności

Bądź bezpieczny i zapinaj pasy - działania szczecińskich i stargardzkich mundurowych

W dniu 14 września 2016 roku policjanci w całym kraju wzięli „pod lupę” kierujących, którzy pomimo ustawowego obowiązku, nie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Takie działania przeprowadzili wczoraj mundurowi ze Szczecina i Stargardu.

Policjanci przypominali kierującym jak duże znaczenie dla życia i zdrowia poruszających się pojazdami ma korzystanie z pasów bezpieczeństwa, które w wysokim stopniu ograniczają negatywne skutki podczas wypadków drogowych.
Statystyki jednoznacznie wskazują, że stosowanie pasów bezpieczeństwa przez osoby siedzące z przodu zmniejsza o 45 proc. ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet o 50 proc.

Szczecińska drogówka przez całą dobę przyglądała się czy kierujący nie bagatelizują  obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także sprawdzała jak przewożeni są pasażerowie, oraz czy najmłodsze pociechy przewożone są w fotelikach.
W takcie działań szczecińscy policjanci w ponad 50 przypadkach mieli zastrzeżenia do kierujących oraz przewożonych pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci, które podróżowały z bliskimi przewożone były w sposób prawidłowy.  

Nie zabrakło też małej niespodzianki dla mieszkańców Szczecina. Kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli na ul. 26-go Kwietnia otrzymali od policjantów elementy odblaskowe oraz smycze przypominające o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa z hasłem „PASY. TO TRZYMA CIĘ PRZY ŻYCIU.”   

Policjanci ze Stargardu zaledwie w ciągu kilkugodzinnych działań policjanci obserwując kierowców poruszających się po terenie powiatu stargardzkiego skontrolowali 118 pojazdów, jednocześnie ujawniając 74 sprawców wykroczeń.  
W gronie ukaranych znalazło się 8 kierowców samochodów ciężarowych, 2 pasażerów osobówek, którzy również mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, a także jeden kierowca, który nieprawidłowo przewoził dziecko. Pozostali ukarani to kierowcy samochodów osobowych.

mł. asp.  Karolina Rykaczewska/podkom. Łukasz Famulski/AG

  • Bądź bezpieczny i zapinaj pasy - działania szczecińskich i stargardzkich mundurowych
    1
  • Bądź bezpieczny i zapinaj pasy - działania szczecińskich i stargardzkich mundurowych
    2
  • Bądź bezpieczny i zapinaj pasy - działania szczecińskich i stargardzkich mundurowych
    3