Aktualności

Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej

Data publikacji 10.09.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas pomiarów prędkości na ul. Szosa Stargardzka zatrzymali do kontroli kierującego Lexusem. Mężczyzna poruszał się samochodem jadąc całą szerokością ulicy. Jak się później okazało kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy a wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

We wtorkowe popołudnie ok. godz. 15.40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dokonując pomiaru prędkości na ul. Szosa Stargardzka zauważyli pojazd marki Lexus, który poruszał się jadąc od lewej do prawej krawędzi jezdni.  W związku z tą sytuacją kierujący samochodem  został  zatrzymany do kontroli. Mężczyzna  po wyjściu z pojazdu nie mógł ustać na nogach. Okazał prawo jazdy, nie posiadał dowodu rejestracyjnego i polisy OC.


Podczas interwencji policjanci wyczuli od  niego silną woń alkoholu z ust.  Funkcjonariusze poddali mężczyznę  badaniu na trzeźwość, które wykazało, że miał on  ponad 2 promile alkoholu w organizmie ( I badanie wykazało 1,18 mg/l, II badanie1,66 mg/l.).


Mężczyzna oświadczył, że spożywał alkohol w dniu poprzednim. Kierującemu  policjanci zatrzymali  prawo jazdy kat. A,B za pokwitowaniem, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze przewieźli kierującego  do Komisariatu Policji w Dąbie,  gdzie ponownie został przebadany urządzeniem do sprawdzania zawartości alkoholu a  następnie  trafił do policyjnego aresztu.  Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszy zarzut i sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.


Policja po raz kolejny przypomina, że osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze przede wszystkim dla innych uczestników drogi. W znacznym stopniu pogarsza się jej ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości.

 

Powrót na górę strony