Dzień bez samochodu - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Dzień bez samochodu

„Europejski Dzień bez Samochodu” obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Jego ideą jest przekonanie użytkowników samochodów do korzystania z komunikacji miejskiej oraz promowanie ekologicznych środków transportu takich jak rower. Dzień Bez Samochodu ma na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego KMP w Szczecinie już od minionej soboty tj. 17 września 2016 roku w ramach kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach” rozmawiają z mieszkańcami miasta o zaletach podróży na ekologicznych jednośladach oraz przekazują materiały informujące o obowiązkowym wyposażeniu rowerów oraz zasadach poruszania się po drogach rowerem.

„Europejski Dzień bez Samochodu” stał się doskonałą okazją do spotkania z uczniami przygotowującymi się do egzaminu na kartę rowerową ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Szczecinie. Była to niezwykła lekcja, podczas której uczniowie wzięli udział w konkursie na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz praw i obowiązków przysługujących rowerzystom.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością znaków i sygnałów drogowych, a także próbowali rozwiązać skomplikowane sytuacje na drodze. Wszyscy zgodnie przyznali, że jazda na jednośladzie sprawia dużą frajdę i pozwala na odwiedzenie miejsc, które dla kierowcy samochodu nie są osiągalne.    

Drużyny, które wykazały się najlepszą znajomością obowiązujących przepisów otrzymały nagrody – gry planszowe „Bezpieczna podróż”, kamizelki odblaskowe oraz odblaskowe pokrowce uzyskane dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu „Ekologicznie na dwóch kółkach”.

    
mł. asp. Karolina Rykaczewska/AG

  • Dzień bez samochodu
    1
  • Dzień bez samochodu
    2
  • Dzień bez samochodu
    3