Aresztowany za atak siekierą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Aresztowany za atak siekierą

Sprawca awantury sąsiedzkiej, który zaatakował pokrzywdzonego siekierą jest już tymczasowo aresztowany. Podejrzany 40-latek w trakcie zdarzenia najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

W minionym tygodniu stargardzcy policjanci wezwani zostali do jednej z miejscowości na terenie gminy Chociwel, gdzie późnym wieczorem sąsiad wywołał awanturę. Jak się okazało 40-latek groził mieszkańcom pozbawieniem życia i jednego z nich zaatakował siekierą. Szczęśliwie pokrzywdzony zdążył się uchylić, dzięki czemu uderzony został tylko w ramię.

Policjanci zatrzymali sprawcę gróźb karalnych i naruszenia nietykalności, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu, ale odmówi poddania się badaniu.

Kolejnego dnia, kiedy śledczy zebrali już materiał dowodowy w tej sprawie, przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty, zgodnie z którymi grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Prokurator poparł wniosek Komendanta o środek zapobiegawczy i w miniony weekend Sąd wobec 40-latka zastosował tymczasowe aresztowanie.


podkom. Łukasz Famulski/AG