Stawiamy na bezpieczeństwo - Aktualności Prewencji i Profilaktyki - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Prewencji i Profilaktyki

Stawiamy na bezpieczeństwo

"Bezpieczna Szkoła", "Bezpieczny Senior", "Bezpiecznie nad Morze" - to tylko niektóre z dobrze już znanych akcji prowadzonych przez Zachodniopomorską Policję. Te działania nie tylko podnoszą poziom bezpieczeństwa publicznego, ale także kształtują świadomość mieszkańców regionu.

Dzisiaj w Zamku Książąt Pomorskich wicemarszałek Tomasz Sobieraj podpisał z mł. insp. Jackiem Cegiełą Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie umowy na finansowanie ww. programów.

Pierwsza z umów dotyczy wsparcia przez Województwo programów profilaktycznych i prewencyjnych. Chodzi o takie projekty wieloletnie jak m.in.: "Bezpieczna Szkoła oraz Bezpieczny Przedszkolak", "Przyjaciele Gryfusia", czy "Bezpieczny Senior".

Dzięki środkom z budżetu Województwa wsparte zostaną także działania realizowane przez Wydział Ruchu Drogowego KWP Szczecin oraz Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Szczecinie. To m.in. program "Bezpiecznie nad morze" a także szkolenia funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Szczecinie.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

  • 1 Stawiamy na bezpieczeństwo
    1
  • 2 Stawiamy na bezpieczeństwo
    2
  • 3 Stawiamy na bezpieczeństwo
    3