Aktualności Ruchu Drogowego

Wstępne posumowanie drogowe długiego weekendu

Dzisiaj ostatni dzień długiego weekendu. Policjanci, szczególnie ci z ruchu drogowego nadzorują drogi naszego województwa. Kontrolują nietrzeźwych kierowców, sprawdzają czy dzieci są bezpiecznie przewożone oraz trzeźwość kierujących.

 

W ciągu trzech na na naszych drogach doszło do pięciu wypadków, w których pięć osób zostało rannch a dwie poniosły śmierć. Do tej pory policjanci zatrzymali ponad 65 nietrzeźwych kierujących.

Do śmiertelnych wypadków doszło w piątek 16 czerwca w powiecie gryfińskim oraz koszalińskim. Około godziny 15:00 w pobliżu miejscowości Krzywin 56-letnia mieszkanka tego powiatu kierując oplem Agila na łuku drogi nie opanowała pojazdu, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w okolicach Mielna około godz. 16:30. 42-letnia mieszkanka powiatu koszalińskiego kierując subaru Imprezą na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń ciała kierująca poniosła śmierć na miejscu. 19-letni pasażer, nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

 

Obecnie na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miast znajdują się policyjne patrole, które kontrolują kierowców. Policjanci pełnią służbę również w nieoznakowanych radiowozach z wideo-rejestratorami. Represjonowani są ci, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Podczas długiego weekendu w "Boże Ciało” w ubiegłym roku na drogach województwa zachodniopomorskiego odnotowano 23 wypadki drogowe, w których 1 osoba zginęła a 26 zostało rannych.

 

podkom. Mirosława Rudzińska