Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje! - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!

Dzisiaj koszalińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb przeprowadzili na terenie miasta działania pod nazwą "Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!", w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego "Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym oraz promowanie bezpiecznych zachowań.

Dzisiaj  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Inspekcji Transportu Drogowego zorganizowali punkt kontrolny przy ul. Szczecińskiej, w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego "Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych".

Mundurowi zatrzymywali pojazdy, sprawdzali między innymi wyposażenie i stan techniczny samochodów. Zwracali również uwagę, czy dzieci prawidłowo przewożone są w fotelikach. Podczas działań mundurowi wręczali kierowcom jednorazowe testy do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki takiemu urządzeniu każdy kierowca będzie mógł samodzielnie przebadać się przed jazdą samochodem. Ponadto funkcjonariusze rozdawali tematyczne poradniki oraz mapy z alternatywnymi trasami dojazdu nad morze. Dla najmłodszych przygotowano dziecięce apteczki do udzielania pierwszej pomocy, które zostały zakupione w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego " Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych" realizowaną przez  Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W związku z trwającymi wakacjami wiele osób wybiera się w długą podróż. Dlatego należy odpowiednio przygotować pojazd do dłuższej jazdy poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów.

Okres wakacyjny to także czas wzmożonych patroli policji na drogach miasta i powiatu koszalińskiego.  Dlatego należy spodziewać się dodatkowych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących.

Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, które stwarza bezpośrednie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

sierż. Beata Gałka / IK

 • 1 Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!
  1
 • 2 Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!
  2
 • 3 Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!
  3
 • 4 Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!
  4
 • 5 Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!
  5