Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

W dniu 03 sierpnia 2017r. odbywają się ogólnopolskie działania "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Tego dnia zwiększona liczba patroli ruchu drogowego w szczególności będzie zwracać uwagę na wkroczenia popełniane w relacji pieszy - kierujący.

Pod pojęciem Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego rozumiemy nie tylko pieszego, ale i kierującego rowerem. W przeciwieństwie do kierujących pojazdami mechanicznymi, pieszego czy rowerzystę nie chroni żaden system bezpieczeństwa typu ABS, ASR, czy też pasy bezpieczeństwa lub poduszki powietrzne. Nie mają też oni zbroi, która podobnie jak w samochodzie karoseria, minimalizowałaby ewentualne obrażenia w przypadku wypadku drogowego. Zdarzenia z udziałem pieszych kończą się niestety często tragicznie. W związku z tym wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych są zagrożone wysoką karą grzywny i dużą liczbą punktów karnych.

Mając na uwadze poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie złych nawyków wśród kierujących pojazdami na ternie Szczecina policjanci ruchu drogowego podczas działań wykorzystują zarówno kamery monitoringu miejskiego, jak i nieoznakowane wideo rejestratory . Już od samego rana można było zaobserwować policjantów szczecińskiej drogówki  " rozliczających" kierowców w rejonie skrzyżowania Plac Dziecka.

W dniu działań funkcjonariusze drogówki prowadzą również działania profilaktyczne ukierunkowane na spotkania z mieszkańcami naszego miasta. Można było zauważyć ich w rejonie skrzyżowania ul. 26 - go Kwietnia a Zielonogórska. Uświadamiali pieszym jak istotne jest zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez jezdnię , nawet w miejscu, gdzie jest oznakowane przejście dla pieszych.

 

st. asp. Kucharska Marta
st.sierż. Misiewicz Natalia

 • 1 Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  1
 • 2 Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  2
 • 3 Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  3
 • 4 Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  4
 • 5 Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  5