Aktualności Ruchu Drogowego

W Stargardzie trwa akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” kontrolują prawidłowe ustawienie świateł. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na występujące, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zagrożenia związane z uczestniczeniem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.

W ramach kampanii policjanci ze stargardzkiej drogówki dokonali już wielu kontroli pojazdów pod kątem prawidłowego ustawienia świateł oraz wyeliminowania z ruchu pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem.
    
Mundurowi podczas interwencji informują kierowców jak duże znaczenie mają prawidłowo ustawione światła w trakcie poruszania się po drodze. Bagatelizowanie odpowiedniego ustawienia świateł może powodować niedoświetlanie drogi i gorszą widoczność pieszych i rowerzystów. Niebezpieczeństwo stanowi również oślepienie kierujących pojazdami, którzy nadjeżdżają z przeciwnej strony. Akcja „Twoje światła -Twoje bezpieczeństwo” jest doskonałą okazją do przekazania materiałów edukacyjnych, które pomogą zrozumieć złożoność problemu.

Pamiętajmy, że od świtu do zmierzchu światłą pełnią jedynie rolę oznaczania pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł jest również oświetlenie drogi, oraz co szczególnie istotne- wszelkich przeszkód niewidocznych w ciemnościach.


kom. Łukasz Famulski/ K.Sz.

  • W Stargardzie trwa akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
  • W Stargardzie trwa akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”