Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie

Policjanci szczecińskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Alkohol i Narkotyki”, które były prowadzone na terenie Szczecina. Ich głównym zadaniem było przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz „eliminowanie” z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Już od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicach Szczecina badali trzeźwość  kierujących. Niestety jeden z nich został zatrzymany na tzw. „ podwójnym gazie” i „wydmuchał” blisko dwa promile alkoholu.

W propagowanie bezpiecznych zachowań kierowców jak i innych uczestników ruchu drogowego włączył się aktywnie  także przedstawiciel Urzędu Miasta w Szczecinie.


Podczas kontroli  mundurowi  rozdawali  zapachy samochodowe, na których widnieje hasło „Nie patrz w ekran!. Patrz na drogę!” bowiem w dzisiejszych czasach „wszechobecnych” telefonów bardzo często widać jak kierowca podczas jazdy korzysta z telefonu komórkowego. W czasie jazdy uwaga kierowcy skupia się bardziej na rozmowie lub pisaniu SMS-ów z drugą osobą, niż na tym co dzieje się na drodze. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Piesi otrzymywali  także elementy odblaskowe, dzięki którym są bardziej widoczni na drodze . Pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym jak i w obszarze zabudowanym. Dzięki nim jesteśmy widoczni w okresie jesienno- zimowym, gdzie szybko  zapada zmierzch , a my ubieramy się na ciemno.  Taki niewielki element odblaskowy powoduje to, że jesteśmy zauważalni  już z odległości 150 metrów.  Ta odległość daje kierowcy odpowiednio dużo czasu na podjęcie reakcji w celu uniknięcia zdarzenia drogowego.

 Akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, ponieważ  świadomi piesi sami podchodzili do policjantów oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego prosząc o odblask dla siebie i swoich najbliższych.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/AG

  • Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie
  • Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie
  • Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie
  • Trzeźwo i odblaskowo w Szczecinie