Bezpieczna jesień życia - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Bezpieczna jesień życia

Bezpieczeństwo seniorów - pieszych uczestników ruchu drogowego to temat niezwykle aktualny jesienią i zimą. Wtedy to, szczególnie w miastach i bardzo często na oznaczonych przejściach dla pieszych, dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Stąd też pomysł, na współpracę zachodniopomorskiej Policji ze szczecińskim oddziałem TVP 3. O tym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, seniorzy z Telewizyjnego Klubu Srebrnego Włosa w Szczecinie rozmawiali z policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2015 roku w woj. zachodniopomorskim, osoby w wieku powyżej 60 lat stanowiły najliczniejszą grupę wiekową wśród pieszych - ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Dlatego też edukacja tej grupy potencjalnych ofiar jest dla zachodniopomorskiej drogówki szczególnie ważna.


Aby dotrzeć do jak największej liczby seniorów zachodniopomorska drogówka nawiązała współpracę z autorkami telewizyjnego programu "Klub Srebrnego Włosa" emitowanego na antenie TVP 3 Szczecin. Idea projektu zakłada spotkania seniorów z przedstawicielami różnych dziedzin życia. Spotkania są nagrywane i emitowane na antenie TVP 3, aby możliwie zwiększyć liczbę odbiorców.


Tematyką ostatniego spotkania było właśnie bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Wzięła w nim udział mł.asp. Alicja Bierbasz - Krawczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, która w przystępny i ciekawy sposób omówiła zasady poruszania się pieszych w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowanym w oparciu o prezentację "Senior w ruchu drogowym" wydanej w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy.    


Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe zakupione również w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" finansowanego w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.


http://szczecin.tvp.pl/27703632/telewizyjny-klub-srebrnego-wlosa-121116

asp.szt. Magdalena Kusio/AG