Aktualności Ruchu Drogowego

Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu - szkolenia dla nauczycieli klas I-III gminy Kołbaskowo

W ramach projektu "Widzisz zebrę, widzisz mnIie - w Kołbaskowie każdy o tym wie" realizowanego w ramach programu "Razem bezpieczniej" zaplanowano i przeprowadzono cykl szkoleń dla nauczycieli klas młodszych oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej z gminy Kołbaskowo na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Szkolenia zostały przeprowadzone przez policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie w dniach 29 - 30 listopada 2016 roku w świetlicy gminnej w Kołbaskowie. Omówiono na nich stan bezpieczeństwa w aspekcie niechronionych uczestników ruchu, działania profilaktyczne zachodniopomorskiej drogówki skierowane do pieszych i rowerzystów, bezpieczeństwo w sezonie zimowym oraz współpracę międzyinstytucjonalną na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.


Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i po każdym z nich wywiązywały się ciekawe rozmowy ukierunkowane na planowanie nowych, atrakcyjnych inicjatyw profilaktycznych skierowanych do najmłodszych uczestników ruchu.


Po spotkaniach wszystkim uczestnikom przekazano materiały profilaktyczne oraz elementy odblaskowe zakupione w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.


asp. szt. Magdalena Kusio WRD KWP Szczecin / IK

  • 1 Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu - szkolenia dla nauczycieli klas I-III gminy Kołbaskowo
    1
  • 2 Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu - szkolenia dla nauczycieli klas I-III gminy Kołbaskowo
    2
  • 3 Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu - szkolenia dla nauczycieli klas I-III gminy Kołbaskowo
    3