Aktualności Ruchu Drogowego

"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- nowy laserowy miernik prędkości

We wtorek, tj. 17 stycznia br. o godz. 10.00 w sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 47, odbył się briefing prasowy dotyczący projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

Podczas spotkania szef zachodniopomorskiej drogówki mł.insp. Grzegorz Sudakow omówił  m.in. przedsięwzięcia, które w najbliższym czasie realizowane będą w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zaprezentowany został także laserowy miernik prędkości z wizualizacją, który zakupiony został ze środków EOG 2009-2014 i NMF 2009-2014 dla zachodniopomorskich policjantów ruchu drogowego.

Laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20 - 20 TruCam posiadają cyfrową rejestrację popełnionych wykroczeń w postaci filmu lub zdjęcia. Dodatkowo  rejestrują prędkością i odległość w jakiej dokonano pomiaru.

Urządzenia wyposażone są w odbiorniki GPS, przy pomocy których określane jest miejsce i czas popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym.
Koszt zakupu trzech urządzeń wyniósł ponad 150.000 złotych.

RD KWP Szczecin/AG

 

  • 1 "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- nowy laserowy miernik prędkości
    1
  • 2 "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- nowy laserowy miernik prędkości
    2
  • 3 "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- nowy laserowy miernik prędkości
    3

Ładowanie odtwarzacza...