Święto Kobiet - Aktualności SEiRP - Policja Zachodniopomorska

Aktualności SEiRP

Święto Kobiet

Zarząd SEiRP Koła nr 13 w Stargardzie tradycyjnie, jak co roku w dniu 09.03. 2018r. zorganizował spotkanie z okazji „Święta Kobiet .

Na spotkanie licznie przybyli członkowie stowarzyszenia przede wszystkim Panie oraz zaproszeni goście w osobach: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Artur Gręda oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Sławomir Wasilewski, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Marek Kościański.

Spotkanie otworzył Prezes Koła SEiRP w Stargardzie Edward Stawiński, który na wstępie powitał zaproszonych gości oraz przybyłych na spotkanie członków stowarzyszenia. Zgodnie z tradycją tego święta Prezes Edward Stawiński złożył życzenia Paniom a następnie przedstawiciele Zarządu Koła wręczyli każdej kobiecie kwiatek i czekoladę. Natomiast pozostała brać męska odśpiewała tradycyjne  „ 100 lat”. Kolejnym punktem programu była część nieoficjalna w postaci uroczystej kolacji oraz powitanie wiosny przy muzyce serwowanej przez kol. Tomka – Didżeja.


Natomiast z okazji Święta Kobiet w Szczecinie, spotkaliśmy się 15.03.2018 roku w Klubie "Pod Różami".Życzenia Paniom w dniu ich święta złożyli Prezesi ZW SEiRP w Szczecinie Henryk Karcz i Prezes Koła Miejskiego SEiRP Ireneusz Koczan.


Były czekoladki, kawa i szarlotka z lodami. Z okazji tego święta należy przypomnieć, że w Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze dopiero po odzyskaniu suwerenności w 1918 roku. Nie był to prezent ale efekt starań rzeszy kobiet.

  • 1
  • 2
  • 3